ul. Królewska 64, 05-822 Milanówek22 724 44 58, 695 129 180Pon - Pt: 08:00 - 20:00 Sob: 08:00 - 14:00

Aktualności

Botoks (botox), czyli toksyna botulinowa

Szanowni Państwo,

Proponujemy zabieg wygładzania zmarszczek w obrębie czoła: linie poprzeczne czoła oraz „lwia zmarszczka”, z także wokół oczu tzw. „kurze łapki”. Zabieg polega na wstrzyknięciu preparatu w mięśnie odpowiedzialne za powstanie zmarszczki. Efekt widoczny jest po kilku dniach i utrzymuje się do 4-6 miesięcy.

Przeciwwskazania: ciąża, okres karmienia, nadwrażliwość na składniki preparatu, schorzenia neuromotoryczne, schorzenia zapalne skóry (zwłaszcza ropne) oraz leczenie antybiotykami aminoglikozydowymi lub lekami rozkurczowymi, zaburzenia przewodnictwa nerwowo – mięśniowego (miastenia gravis, zespół Lamberta Eatona), nadwrażliwość na składniki preparatu (uczulenie na albuminy ludzkie), stosowanie następujących leków oraz okres do 1 tygodnia od ich odstawienia: aminoglikozydy (streptomecyna, gentamecyna, amikacyna, kanamycyna itp.); aminochinolony  (chlorochina, hydroksychlorochina); D-penicylamina (Cuprenil), cyklosporyna, tubokuraryna, pankuronium, galamina; linkomycyna; tetracyklina, polimyksyna; sukcynylocholina, miejscowe infekcje skóry, zaburzenia krzepnięcia, stosowanie leków antykoagulacyjnych (np. aspiryna).

Przed zabiegiem: tydzień przed zabiegiem nie przyjmujemy wyżej wymienionych leków oraz ziołowych preparatów z Gingko Biloba.W dniu zabiegu nie korzystamy z sauny, solarium, łaźni parowej, nie uprawiamy sportu.
Po zabiegu: nie masujemy i nie uciskamy miejsc wstrzyknięć, nie stosujemy pilingów (4-5 dni). Przez około 5-6 godzin po zabiegu unikamy schylania się, leżenia, skakania i dotykania leczonego obszaru. Przez kilkanaście godzin po zabiegu staramy się ograniczyć mimikę twarzy. Przez co najmniej 24 godziny nie spożywamy alkoholu i nie narażamy organizmu na wysiłek fizyczny.  Unikamy sauny, kriokomór, łaźni parowych oraz przebywania na słońcu czy korzystania z solarium.

Powikłania (zdarzają się bardzo rzadko, są minimalne i w pełni odwracalne):  

– obrzęk, zaczerwienienie, siniak w miejscu iniekcji,
– asymetria w obrębie twarzy,
– opadnięcie powieki,
– obniżona linia brwi,
– nadmierne uniesienie brwi

Ceny:

1 okolica – 500 zł

2 okolice – 900 zł

3 okolice – 1300 zł

fot.:<a href=”http://www.freepik.com”>Designed by Nensuria / Freepik</a>

Share this post