ul. Królewska 64, 05-822 Milanówek22 724 44 58, 695 129 180Pon - Pt: 08:00 - 20:00 Sob: 08:00 - 14:00

Mezoterapia igłowa (iniekcyjna)

MEZOTERAPIA IGŁOWA (INIEKCYJNA)

Mezoterapia igłowa (iniekcyjna) polega na dostarczaniu do skóry właściwej kwasu hialuronowego oraz substancji odżywczych, takich jak: witaminy, aminokwasy, mikroelementy czy peptydy. Zabieg polega na wykonaniu iniekcji, czyli małych nakłuć przy użyciu strzykawki i igły. Dzięki temu składniki aktywne stosowanych preparatów podawane są od razu bezpośrednio do miejsc, które tego potrzebują. Pokonanie bariery naskórkowej poprzez iniekcję pozwala na uzyskanie szybkich efektów rewitalizacyjnych. Składniki aktywne mają możliwość szybkiego działania, ponieważ wstrzykiwane są bezpośrednio do skóry właściwej, co zapewnia ich optymalną dostępność i stężenie. Zabiegi mezoterapii igłowej stosowane w biorewitalizacji skóry wykorzystują dwa różne mechanizmy działania. Pierwszym z nich jest działanie substancji wstrzykiwanych w skórę. Drugim – efekt ogniskowego gojenia się skóry i jej samoregeneracji po licznych nakłuciach, do których dochodzi w trakcie zabiegu.

Efekty mezoterapii iniekcyjnej

Zabiegi mezoterapii powodują bardzo skuteczne i głębokie nawilżenie skóry. Uzupełniają niedobory witamin oraz minerałów, wspomagają mikrokrążenie i – dzięki stymulacji komórek do produkcji nowych włókien kolagenowych – zwiększają napięcie i elastyczność skóry, redukując oznaki jej starzenia się. Po serii zabiegów widoczna jest wyraźna poprawa gęstości skóry, jej rozjaśnienie i odmłodzenie. Wykonanie serii zabiegów mezoterapii igłowej skutkuje nie tylko poprawą strukturalną, ale i funkcjonalną skóry. Jej rezultatem jest m.in. pogrubienie naskórka oraz poprawa jego funkcji. Pogrubienie skóry i naskórka powoduje redukcję istniejących zmarszczek oraz zasinień pod oczami. Skóra odzyskuje zdrowy i młody wygląd. Zabiegi mezoterapii wskazane są w szczególności wtedy, gdy problemem jest zmęczona, wiotka, pozbawiona elastyczności i napięcia skóra. Zabieg ten sprawdzi się także doskonale w przypadku uszkodzeń posłonecznych, przebarwień, zaburzeń rogowacenia i blizn pourazowych oraz potrądzikowych.

Mezoterapia to jeden z najskuteczniejszych sposobów odmładzania twarzy, skóry wokół oczu, szyi i dekoltu

Preparaty:

Cytocare 532, Dermaheal, Mesoline Refresh, Mesoline Shine, SRS Skin Lift, SRS Skin Rewiev

Zalecenia przed i po zabiegu

 • Nie stosować środków obniżających krzepliwość krwi, np. aspiryna (ok 2 tyg. przed zabiegiem).
 • Do 48h po zabiegu nie należy korzystać z sauny, basenu, solarium oraz unikać bezpośrednio promieni słonecznych – stosować krem z filtrem.

Bezpośrednio po zabiegu należy unikać szorstkich ręczników, preparatów kosmetycznych podrażniających np. na bazie alkoholu, masażu oraz nie spożywać alkoholu i innych środków odurzających.

Okolica poddawana iniekcji może być wcześniej znieczulona kremem Emla. Po zabiegu w miejscach iniekcji na skórze mogą być widoczne małe grudki. W ciągu kilku godzin znikają. Jeśli zastosowano gęstszy preparat, grudki mogą wchłaniać się nawet przez kilka dni. 

Powikłania zdarzają się niezwykle rzadko. Mogą to być niewielkie krwiaki lub siniaki, miejscowe odczyny alergiczne, przejściowy ból o niewielkim nasileniu, obrzęk, przebarwienia.

Wskazania do zabiegu mezoterapii igłowej

 • Zwiotczenie skóry (skóra sucha odwodniona),
 • Profilaktyka przeciwzmarszczkowa (drobne zmarszczki),
 • Rozstępy,
 • Cellulit,
 • Nadmierne wypadanie włosów, pierwsze oznaki łysienia,
 • Uszkodzenia posłoneczne, przebarwienia.

Przeciwwskazania do zabiegu mezoterapii igłowej

 • Ciąża, okres karmienia piersią,
 • alergia, uczulenie na składniki zawarte w preparatach,
 • cukrzyca,  
 • opryszczka i inne wirusowe, grzybicze i bakteryjne infekcje skóry, a także stany zapalne,
 • choroby nowotworowe, autoimmunologiczne,
 • przyjmowanie leków przeciwkrzepliwych, 
 • skłonności do blizn i zwłóknień.

Czas trwania zabiegu: 45 min.

Dla uzyskania dobrego efektu zaleca się serię 3-6 zabiegów, powtarzanych co 2-4 tygodnie, a w fazie podtrzymującej raz na kilka miesięcy.